Üroloji Uzmanları

Üroloji Uzmanları

Bu sayfada üroloji uzmanları hakkında bilgiler yer almaktadır. Üroloji olarak adlandırılan tıp dalı  kadınlardaki boşaltım sistemiyle ve erkeklerde bulunan üreme-boşaltım sistemiyle ilgilenir. Nüfusun yaşlanmasıyla birlikte ürolojik hastalıklar daha da yaygın bir hal alır. Ürolojik hastalıklar özellikler itibarıyla çok çeşitlilik gösterebilir. Ürologlar ise idrar yollarının bütün işlevlerini gözlemleyip değerlendirmeye tabi tutarlar ve hem cerrahi operasyon gerçekleştirmek   hem de tıbbi tedavi seçeneği uygulamak üzere eğitilmiş kişilerden oluşurlar. Ürologlar genellikle üroloji kapsamında bulunan daha dar bir alanda, örnek olarak Prostat kanseri hastalığıyla ilgili uzmanlaşırlar. Ürülojik hastalıkların tedavisiyle üroloji uzmanları ilgilenir ve hastaları tedavi edici uygulamalara başvurular. İzmir en iyi üroloji doktoru tarafından tedavi edilmek isteyen hastaların varlığı söz konusudur. Çünkü her hasta kendi sağlık sorununa en iyi çare olabilecek doktoru arar.

Hangi Hastalık Durumlarında Üroloji Doktoruna Baş Vurulur?

İdrar yollarının her türlü  işlevlerini göz önünde bulunduran ürologlar, gerektiğinde hem ameliyat yapmak hem de tıbbi tedavi uygulamak üzere eğitilirler. Üroloji uzmanları ürolojik hastalık tanımına giren hastalıkların tedavisiyle ilgilenirler. Ürolojik bir sağlık sorunu yaşayanlar İzmir en iyi üroloji doktoru tarafından tedavi edilmeyi tercih edebilirler. Üroloji doktoruna gitmeniz için ürolojik hastalıklar arasında bulunan;  Böbrek ve üreter taşları şikayetiniz varsa, Böbrek kanseri, Üreteral kanser, Testis kanseri, Selim prostat büyümesi,Cinsel işlev bozukluğu, Mesane kanseri, Penis kanseri, Leğen kemiği ağrısı, Ürolojik enfeksiyonlar, İdrarını tutamama durumu, Noktüri, Aşırı aktif mesane semptomları, Erkek kısırlığı gibi sağlık problemlerinden biri ve ya daha fazlası söz konusu olması yeterlidir.

Üroloji Doktorundan Nasıl Randevu Alabilirim?

Eğer sağlığınızla ilgili sizi büyük bir endişeye sevk eden bir durum söz konusu ise mevcut durumunuzun değerlendirmesinin yapılması için genel pratisyen hekime danışmanız gerekir. Ya da  aile hekimine başvurmanız yaralı olacaktır. Gerekirse üroloji uzmanları tarafından durumunuzun değerlendirilmesi için sevkiniz yapılabilir. İzmir ilinde yaşıyorsanız İzmir en iyi üroloji doktoru tarafından tedavi görmeyi de tercih edebilirsiniz.

Ürolojik Hastalıklar Hangi Yaşlarda Daha Sık Görülür?

Her kadında boşaltım sistemi bulunurken her erkek bireyde de hem boşaltım hem de üreme sistemi bulunmaktadır. Boşaltım sisteminde ortaya çıkan sağlık sorunları ise daha çok yaşlı insanlarda ortaya çıkmaktadır. Ürülojik hastalıkların en sık görüldüğü yaşlar ise 60 yaş ve üzeridir. İdrar tutamama durumu, prostat kanseri gibi hastalıklar en sık görülen sağlık sorunları arasında olup böyle durumlarda üroloji uzmanları görüşü alınması son derece önemlidir. Çünkü çoğu zaman bu tür sağlık problemleri erken müdahale edildiğinde çok daha kısa sürede tedavi edilebilir bir nitelik taşıya bilmektedir. İzmir en iyi üroloji doktoru tarafından tedavi edilmek isteyen hastaların varlığı da söz konusudur. Ürolojik hastalıklardan idrar tutama durumunu yaşayan hastalar bazen bu sorunları ile ilgili olarak bir doktora danışmaktan çekinebilmektedirler. Ancak hayat kalitesini son derece düşüren böyle bir durumda uzman bir doktora baş vurulması son derece hatalı bir durumdur. Detaylı bilgi için https://www.urolojiuzmani.org/iletisim adresini ziyaret edebilirsiniz.

İletişim formu

* Yıldızlı alanlar zorunludur.

Aşağıda her alan iletişim formu uzman hekim tarafından bizzat okunup değerlendirileceği için vereceğiniz bilgilerin doğruluğu önemlidir. Bilgileriniz her zaman gizlidir. Size en kısa sürede vermiş olduğunuz bilgiler ışığında sağlık danışmanımız iletişim bilgileriniz ile geri dönüş yapacaktır.