Üroloji Randevu

Üroloji Randevu

Tıp biliminde çok çeşitli alanlar mevcuttur. İnsanlar ya doğrudan ilgili branş hekimine giderler ya da aile hekiminden yönlendirilirler. Hastalar  üroloji randevu yoluyla doğrudan ürologa muayene olabilirler.  Bunun yanı sıra hastalar veya ürolojik bir hastalıkları olduğunda yaşadıkları şehirle bağlantılı olmak üzere ankara üroloji doktoru tavsiye isteyebilirler.  Hastalar öncelikle hangi durumlarda üroloji hekimine gitmeleri gerektiğini bilmek istiyorlar. Bunun için üroloji branşının hangi hastalıklarla ilgilendiğine bakmak gerekli.

Üroloji Nedir?

İnsanın üreme sistemiyle beraber, böbrekler, idrar kesesi ve idrar yollarını inceleyen ve bunlarla ilgili hastalıkları konu eden alan üroloji alanıdır. Bu branşta uzmanlaşmış hekime ürolog denilmektedir.  Hastalar üroloji randevu yoluyla ürologlar tarafından muayene edilirler. Bunun yanı sıra hekimler daha dar alanlarda uzmanlaşma yoluna giderek hastalara çok daha ileri seviyede fayda sağlamaya amaçlamaktadır. Söz gelimi, böbrek taşları konusunda uzmanlaşmış hekimler, aynı zamanda bu rahatsızlık tedavisinde kullanılan cihazların kullanılması noktasında da uzmanlaşmışlardır. Bu konuda ankara üroloji doktoru tavsiye edilmektedir. Zira tıptaki gelişme, esasen teknolojinin tıp bilimine entegrasyonu anlamına gelmektedir. Ürologlar da yeniliklere uyum göstererek bazı hastalıkların tedavisinde uzmanlaşmaktadırlar.

Üroloji Hangi Hastalıklara Bakar?

Ürologlar en fazla en enfeksiyonlara bakmaktadırlar. İdrar yolu enfeksiyonu denen bu durum için üroloji randevu almak gereklidir. Uzman hekim gerekli tetkiklerin ardından antibiyotik tedavisine başlar ve genellikle olumlu sonuç alınır. İdrar yolu enfeksiyonları kadınlarda daha fazla görülmektedir. Bununla beraber erkeklerde de görülen bir hastalıktır. Sık tekrarlayan idrar yolu enfeksiyonları hususunda hastalar ankara üroloji doktoru tavsiye istemektedir.  Bazı durumlarda gece sık sık idrara çıkma, bazen idrar kaçırma gibi durumların altında idrar yolu enfeksiyonları yatmaktadır.

Sertleşme Sorunu

Erkeklerin ara sıra yaşadığı bir sorun olabileceği gibi kalıcı bir sorun da olabilir. Sertleşme sorunu yaşayan erkeklerin öncelikle üroloji randevu alması uygundur. Sağlıklı bir cinsel yaşam için sertleşmenin gerçekleşmesi ve makul bir süre devam etmesi gereklidir. Ürolog öncelikle sorunun neden kaynakladığını tespit etmeye dönük testler yapar. Zira sertleşme sorunu, şeker hastalığından kaynaklanabilir, penis veya pelvik bölgede bir sinir hasarı meydana gelmişse, yine pelvik bölgede yapılmış olan bir cerrahi operasyon, testosteron seviyesinin düşüklüğü sertleşme sorununa sebebiyet verebilir. Bu tür rahatsızlığı olan kişiler hekime gitme konusunda imtina etmektedirler. Ancak hekime gitmeye karar veren hastalar, ankara üroloji doktoru tavsiye konusunda desteğe ihtiyaç duyabilirler. Halk arasında iktidarsızlık denen ereksiyon sorununun teşhisi yapıldıktan sonra hasta, hekim iş birliği halinde tedavi konusunda bir yol haritası belirlerler. Bazı durumlarda penis damarlarında veya sinirlerde herhangi bir sorun olmadığı ortaya çıkar. Bu durumda eğer, ereksiyon sorunu, bir depresyon, anksiyete gibi bir durumdan kaynaklanıyorsa genellikle bu durumlar düzeldiğinde ereksiyon sorunu da düzelir. Konuyla alakalı daha detaylı bir bilgi almak için https://www.urolojiuzmani.org/iletisim adresini ziyaret edebilirsiniz.

İletişim formu

* Yıldızlı alanlar zorunludur.

Aşağıda her alan iletişim formu uzman hekim tarafından bizzat okunup değerlendirileceği için vereceğiniz bilgilerin doğruluğu önemlidir. Bilgileriniz her zaman gizlidir. Size en kısa sürede vermiş olduğunuz bilgiler ışığında sağlık danışmanımız iletişim bilgileriniz ile geri dönüş yapacaktır.