Üroloji Hastanesi

Üroloji Hastanesi

Bu sayfada üroloji hastanesi ile ilgili bilgiler verilecektir. Tıpta bilindiği gibi çeşitli uzmanlıkları mevcuttur. Her alan farklı sağlık sorunları konusunda uzmanlaşmış ve bu sorunlara çözüm üreten uzman hekimleri bünyesinde barındırır. Tıptaki uzmanlık alanlarından biri de ürolojidir. Üroloji, üreme ve boşaltım sistemlerini konu edinen tıp dalıdır.

Bu noktada konunun uzmanı hekimlerin görev yaptığı üroloji hastanesi hastalara fayda sağlamaktadır. Üroloji hastalıkları her yaşta görülebileceği gibi daha ziyade ileri yaşlarda görülme sıklığı artmaktadır.

Ürolojik Hastalıklar Hangileridir?

Üroloji, farklı hastalıklarla uğraşmaktadır. İdrar yolunda ortaya çıkan sorunlar en iyi üroloji doktorları izmir hekimlerince oldukça sık görülen rahatsızlıklardır. Ürologlar, idrar yollarında oluşan sorunları gerek ilaçla gerekse cerrahi yöntemlerle tedavi etmektedirler.

Bununla beraber ürologlar spesifik alanlarda da uzmanlaşma yoluna giderler. Söz gelimi, ürologlar, giderek kanserler konusunda uzmanlaşmaktadırlar.

Üroloji Hastanesi Böbrek Taşına Bakar mı?

Toplumda üroloji hastanesi tarafından en fazla tespit edilen hastalık böbrek taşlarıdır. İdrarla gelen kristaller, böbrekte veya üreterde taş oluşturur. Bu taşlar oldukça ağrıya sebep olmaktadır. Ürologlar, kendilerine gelen hastaları bazen ilaçla bazen de ses dalgaları ile tedaviye yönlendirmektedir. Aşırı tuz tüketimi gibi sebepler taş oluşumunu arttırmaktadır.

Yaşadıkları ağrı nedeniyle en iyi üroloji doktorları izmir hekimlerine müracaat eden hastalar kendilerine gerekli teşhis konulmasının ardından tedavilerine başlanmaktadır. Taş oldukça yaygın görülen bir hastalıktır. Erkeklerde, kadınlara nazaran taş oluşma riski 3 kat fazladır. Erkekler özellikle 30-50 yaş arasında daha fazla risk altındadır. Bununla beraber üroloji hastanesi uzmanlarına göre toplumda her on kişiden birinde taş görülmektedir.

İleri Yaş Hastalığı Prostat

Prostat bezi erkeklerde bulunan küçük bir organcıktır. Prostat bezi, boşalma anında kasılır, bu kasılmayı sağlayan düz kaslar mevcuttur. Erkeklerde prostat bezi bir ceviz büyüklüğündedir. Yaş ilerledikçe, üroloji hastanesi uzmanları prostat bezinin büyüdüğünü söylemektedir. Prostat bezinin büyümesi şayet iyi huylu ise, yaşam kalitesinde bozulma meydana getirir. Ancak erkekler için en büyük risk prostat kanseridir. En iyi üroloji doktorları izmir deneyimli uzmanlar barındırmakta ve itinalı muayene neticesinde hastalığı tespit edebilmektedir. İleri yaşlarda prostat bezi zaten büyür.

Oysa bu habis hücrelerin büyümesine bağlıysa prostat kanseri ortaya çıkıyor. Uzman hekimler hastalara bu konuda cerrahi müdahale seçeneğini de kullanıyorlar. Bunların yanı sıra en iyi üroloji doktorları izmir aşırı aktif mesane konusunda da hastalara yardımcı olmaktadır. Aşırı aktif mesane belirtileri de hastaların yaşam konforunu bozmaktadır. Söz gelimi aniden idrar yapma ihtiyacı, idrar kaçırma, sık ve fazlaca idrar yapma gereksinimi, gece uykudan uyandıran idrar yapma ihtiyacı.

Ürologlar bu sorunun hem erkeklerde hem de kadınlarda görülebileceğini belirtiyorlar. Yaşamları boyunca insanların yüzde 20’sinde bu rahatsızlıklar ortaya çıkabilmektedir. Tıpta sürekli bir gelişim yaşanmaktadır. Üroloji alanında da fazlasıyla gelişme olmaktadır. Bu konularda çok daha fazla bilgi edinmek mümkün. Detaylı bilgi için https://www.urolojiuzmani.org/iletisim adlı siteyi ziyaret edebilirsiniz.

İletişim formu

* Yıldızlı alanlar zorunludur.

Aşağıda her alan iletişim formu uzman hekim tarafından bizzat okunup değerlendirileceği için vereceğiniz bilgilerin doğruluğu önemlidir. Bilgileriniz her zaman gizlidir. Size en kısa sürede vermiş olduğunuz bilgiler ışığında sağlık danışmanımız iletişim bilgileriniz ile geri dönüş yapacaktır.