Üroloji Hastanesi İstanbul

Üroloji Hastanesi İstanbul

Tıp kişilerin sağlık sorunlarını en uygun şeklide çözebilmek için farklı branşlara ayrılmıştır. Bu sayede hastalıklar hakkında daha fazla bilgi toplanıyor bu ise tedavi konusunda yeni yöntemler geliştirilmesi noktasında katkı sağlıyor. Tıpta kardiyoloji, KBB, nöroloji gibi branşlar vardır. Bunların yanında üroloji hastanesi İstanbul bünyesinde görev alan branş hekimleri de mevcuttur. Üroloji alanında uzmanlaşan hekimlere ürolog denir. Ürologlar farklı karakterdeki birçok hastalığa tedavi üretme konusunda çalışırlar. Hastalıkların karakterleri çok farklı olduğundan üroloji hastanesi İstanbul hekimleri daha dar alanlarda uzmanlaşma yoluna gitmektedirler.

Üroloji Nedir?

İnsanların idrar yolları ve bu işlevi yerine getiren organları inceleyen tıp dalına üroloji denir. Ürologlar, böbrek, idrar kesesi, idrar yolları, cinsel organların hastalıklarını tedavi etmektedirler. Bu organlarda herkeste görülen enfeksiyon rahatsızlıkları görülebileceği gibi, çok daha ciddi hastalıklar da görülebilmektedir. Ankara’da ikamet eden vatandaşlar, Ankara hastanesi üroloji bölümündeki hekimlerden yardım almaktadır. Bazı ürologlar spesifik hastalıklar konusunda uzmanlaşmayı seçmişlerdir. Sertleşme sorununda tedavi alternatifleri üzerinde yoğunlaşan hekimler olduğu gibi, idrar kaçırma veya böbrek taşları konusunda uzmanlaşan hekimler mevcuttur. Hastalar üroloji hastanesi istanbul bünyesinde belirli bir alanda uzmanlaşmış hekimleri araştırıp sorunlarına çare aramaktadırlar.

Ürolojik Hastalıklar Hangileridir?

Ürolojik hastalıklar oldukça çeşitlilik göstermektedir. Ankara hastanesi üroloji hekimlerinin belirttiğine göre ürologlar şu hastalıklara bakmaktadır. İdrar yolu enfeksiyonları, böbrek taşları, idrar kaçırma, erkeklerde prostat büyümesi, böbrek veya mesane kanseri gibi hastalıklara ürologlar bakmaktadır. Bununla beraber üroloji hastanesi istanbul hekimleri tedavi konusunda hem ilaç tedavisi uygular hem de gerekli olduğu durumlarda cerrahi müdahale seçeneğini devreye sokarlar. Söz gelimi erkeklerde ileri yaş hastalığı olan prostat büyümesi, habis bir büyüme ise, hekimler cerrahi operasyon yapmaktadırlar.

Bunun yanı böbrekte bulunan bazı taşların çıkarılması için ameliyat zorunlu hale gelmektedir. Ayrıca belli konularda ürologlar, hastalara en yeni yöntemleri tavsiye etmektedirler. Şok dalga tedavisi, hem böbrek taşlarının tedavisinde hem de sertleşme sorunlarında kullanılmaktadır.
İşinin ehli olan bir ürolog hastası için en iyi tedaviyi belirleyecektir.

Böbrek Taşları

Böbreklerde ve böbrekten mesaneye uzanan kanallarda oluşan taşlar ürologların en sık karşılaştığı hastalıklardır. Taş, Ankara hastanesi üroloji uzmanlarına göre, idrarla gelen kristallerin birikmesi sonucu oluşur. Taş hastalığının görülme sıklığı oldukça fazladır. Toplumun ‘u bu rahatsızlıktan muzdariptir. Bununla beraber erkeklerde taş oluşma riski, kadınlara nazaran 3 kat daha yüksektir. Bu risk, Ankara hastanesi üroloji hekimlerinin beslenme tavsiyelerine uyulduğunda azalmaktadır. Tuzdan yoğun beslenme tarzı taş riskini arttırmaktadır. Tuzu ve hekimlerin belirttiği diğer risk faktörlerini azaltarak taş oluşum riskini minimum seviyeye düşürmek mümkündür. Taş hastalığı her yaşta olabileceği gibi en fazla 30-50 yaş arası görülmektedir. Taş tedavisi 3 ayrı şekilde yapılmaktadır. Konuyla alakalı daha detaylı bilgi için https://www.urolojiuzmani.org/iletisim  adresini ziyaret edebilirsiniz.

İletişim formu

* Yıldızlı alanlar zorunludur.

Aşağıda her alan iletişim formu uzman hekim tarafından bizzat okunup değerlendirileceği için vereceğiniz bilgilerin doğruluğu önemlidir. Bilgileriniz her zaman gizlidir. Size en kısa sürede vermiş olduğunuz bilgiler ışığında sağlık danışmanımız iletişim bilgileriniz ile geri dönüş yapacaktır.