Üroloji Doktoru Antalya

Üroloji Doktoru Antalya

Kadınlarda ve erkeklerde boşaltım sistemiyle ilgilenen buna ek olarak erkeklerdeki üreme sistemi sorunlarını da konusuna dahil eden bir tıp dalı olan Üroloji kapsamında olan hastalıklar yapıları bakımından çok farklılık gösterebilen sağlık sorunlarıdır. Ürologlar, idrar yollarının üstlenmekte olduğu her çeşit işlevi göz önünde bulundurur ve hem tıbbi tedavi uygulamak hem de ameliyat yapmak üzere eğitimlerini gerçekleştirmektedirler. Ürologlar sıklıkla üroloji kapsamına giren daha dar bir alanda, örneğin ürolojik kanser hastalığı konusunda uzmanlaşmaktadırlar.

Ürolojik sağlık problemleri söz konusu olduğunda üroloji doktoru Antalya hastanelerinde sizlere tedavi uygulayabilmektedir. Bazı ürolojik hastalıklar tamamen iyileştirilebilir nitelikte olurken bazı hastalıkların ise sadece semptomların kontrol altına alınması konusunda yardımcı olabilmektedirler.

Hangi Ürolojik Hastalıklar Kadınlarda Görülmez?

Testis kanseri, Prostat kanseri, Selim prostat büyümesi, Sertleşme de sorun yaşanması gibi durumların söz konusu olduğu cinsel işlev bozukluğu problemleri ve erkek kısırlığı sadece erkeklerde görülen ve kadınlarda görülmesi mümkün olmayan nitelikteki ürolojik sağlık problemleri arasında yerini almaktadır. Bu tip sağlık sorunu olan erkek hastaların üroloji doktoru Antalya polikliniklerinde mümkün olan en kısa sürede tedavi olmak için randevu almaları gerekmektedir.

İdrar Sorunu Daha Çok Kadınlarda mı Yoksa Erkeklerde mi Görülür?

Her ne kadar insan yaşamını hayati bakımdan tehdit eden bir sağlık problemi olma özelliği barındırıyor olmasa da yaşamınızı tam bir kabusa dönüştüren durumlarla karşılaşmanıza sebebiyet vererek yaşam kalitesini düşüren bir durum yarata bilmektedir. Ürolojik bir sağlık sorunu olan idrar kaçırma durumu için üroloji doktoru Antalya hastanelerinde hizmet vermektedir. Kendinize dahi itiraf etmekten çekinebileceğiniz bir durum olan idrar kaçırma sorunu erkeklere nazaran kadınlarda çok daha sık karşılaşılan bir durumdur. Bazı idrar kaçırma semptomlarının tamamen tedavi edilmesi mümkün olabilirken bazı semptomlar ise sadece kontrol altında tutulabilmektedir.

Ürologlardan Randevu Almak için Ne Yapmalıyım?

Antalya’da yaşıyorsanız üroloji doktoru Antalya hastanesinden önce sağlığınızla ilgili herhangi bir endişenizin varlığı söz konusu durumda ise mevcut sağlık durumunuzu değerlendirmesi için ilk olarak bir genel pratisyen doktora ya da aile hekimine başvurmanız gerekmektedir. Yaptığınız baş vuru sonrasında doktorunuz sizinle ilgili olarak bir durum değerlendirmesi yaptıktan sora gerekli olması durumunda bir üroloğa sevkinizi gerçekleştirebilir.

İdrar kaçırmak dahil olmak üzere pek çok ürolojik şikayetlerin söz konusu olduğu durumlarda utanmadan ve sıkılmadan bir doktor tarafından size tavsiye edilenleri göz ardı etmemeli ve sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeniz için tedavi görmekten de kesinlikle çekinmemelisiniz. İdrar kaçırmak dahil çeşitli ürolojik hastalıklar ileri yaşlardaki bireylerde çok daha sık görülse de bazen genç yaşlardaki insanlar için de sıkıntı verici bir tablo oluşturabilmektedirler. Konuyla ilgili olarak kafanızda oluşan soru işaretleri varise ve şuana kadar öğrendiklerinizden daha fazlasını öğrenmeye ihtiyacınız söz konusu ise https://www.urolojiuzmani.org/iletisim web adresini rahatlıkla ziyaret ederek sorularınıza cevap  bulabilirsiniz.

İletişim formu

* Yıldızlı alanlar zorunludur.

Aşağıda her alan iletişim formu uzman hekim tarafından bizzat okunup değerlendirileceği için vereceğiniz bilgilerin doğruluğu önemlidir. Bilgileriniz her zaman gizlidir. Size en kısa sürede vermiş olduğunuz bilgiler ışığında sağlık danışmanımız iletişim bilgileriniz ile geri dönüş yapacaktır.