Üroloji Bölümü

Üroloji Bölümü ve Üroloji Nedir?

Üroloji halkımız arasında ”Bevliye” olarak daha fazla bilinen bir tıp dalıdır. Üroloji Bölümü  insanların idrar yolu hastalıkları ile erkeklerdeki cinsel fonksiyon bozukluklarını medikal ve cerrahi yöntemlerle tedavi eder. Bu hastalıkları genel olarak; idrar yolu hastalıkları, böbrek hastalıkları ve cinsel fonksiyon bozuklukları olarak sınıflayabiliriz.

Cinsel fonksiyon bozukluklardan en sık rastlanılanı ”sertleşme” sorunudur. Yukarıda yer alan rahatsızlık durumunda mutlaka bir hastanenin üroloji bölümü ziyaret edilmelidir. Türkiye’de en iyi üroloji hastanesi ile ilgili bilgileri https://www.urolojiuzmani.org/iletisim adresini ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

Erkekler ve Sertleşme Sorunu:

Sertleşme sorunu bireyin hayatını tehdit eden bir hastalık değildir. Bu sorun her erkekte belli bir nedene bağlı ve bağlı olmaksızın ara sıra veya sıklıkla rastlanılan bir durumdur. Bu durum erkeğin cinsel fonksiyonunu gerçekleştirememesi veya çok zor gerçekleştirmesi nedeni ile partnerini de olumsuz etkileyen bir sorundur.

Sertleşme gerçekleşmesi fiziksel, hormonal ve psikolojik unsurların birlikte olduğu bir süreçtir. Dolayısıyla bu üç unsurdan birisinde meydana gelen bir bozulma aynı zamanda sertleşme sorununda meydana gelmesine neden olmaktadır. Özellikle bazı hastalıklar durumunda sertleşme sorunu bu hastalığa bağlı olarak ortaya çıkabilir.

Başta kalp hastalıkları olmak üzere, Şeker hastalığı (Diyabet) , Penis ya da pelvik bölgede sinir hasarının olması, Pelvik bölgede yapılmış cerrahi operasyon, Pelvik bölgede radyasyon tedavisi, Testosteron seviyesinin düşüklüğü, Parkinson benzeri nörolojik hastalıklar da sertleşme sorununa neden olur. Sertleşme sorunu oluştuğunda erken tanı amacı ile mutlaka bir hastanenin üroloji bölümü seçilip  başvurarak üroloji hekimi muayenesinden geçmek sorunun ilerlemeden çözümünü kolaylaştıracaktır.

Türkiye’de En İyi Üroloji

hastanesi https://www.urolojiuzmani.org/iletisim  sitesini ziyaret ederek öğrenebilirsiniz. Ayrıca kan akımı ile ilgili problemler sertleşme fonksiyonunu da etkileyebileceği için setleşme sorunu, kalp hastalığının da teşhisinde kullanılan bir bulgudur.. Bu durumu artan sıklıkla yaşayan erkekler mutlak suretle  kalp hastalığı açısından muayene olmak üzere doktora başvurmalıdırlar. Sertleşme sorunu yaşayan erkeler “Urolojiuzmani.org”  adresini ziyaret ederek en doğru bilgiyi alabilirler. Türkiye’de en iyi üroloji hastanesi ile ilgili bilgileri https://www.urolojiuzmani.org/iletisim adresini ziyaret ederek öğrenebilirsiniz

Sertleşme Sorunu Belirtileri Ve Tedavisi

Sertleşme sorunu genellikle sık sık idrara çıkma, gece idrar nedeni ile uyanma olarak adlandırılan  noktüri ve aciliyet gibi üriner belirtiler ile ilişkilendirilir. Bu belirtiler genellikle selim prostat büyümesi  ile ilişkilidir. Ayrıca birçok psikolojik sorun sertleşme sorununda altında yatan ana etkenlerden birisidir. Bu psikolojik sorunlardan en sık  karşımıza çıkanı çağımızın en önemli ve sık rastlanılan sorunu olan strestir.  Diğer psikolojik etkenler ise  Anksiyete, Depresyon, Öz yetersizlik hissi, Özgüven düşüklüğü, Duygularını tarif edememek şeklinde sıralanabilir.

Erken Teşhis İçin Mutlaka bir Üroloji Bölümü Başvurusu yapılmalıdır.

Yukarıda yer alan sorunlara dair belirtiler ortaya çıktığında mutlaka bir hastanenin üroloji bölümü seçilerek randevu alınarak muayene olmak erken teşhis ve tedavi için gereklidir. Bu aşamada başvurunun geciktirilmesinin tedavi süresini olumsuz etkileyeceği unutulmamalıdır. Özellikle erkekler toplumumuzdaki genel eğilim olarak böyle bir sorunu başkası ile paylaşmayı gurur meselesi yapmaktadır. Ancak hekimler hastaları ile ilgili bilgileri asla üçüncü kişiler ile paylaşmamaktadır. Bu durumda  Türkiye’de en iyi üroloji hastanesi ile ilgili bilgileri https://www.urolojiuzmani.org/iletisim adresini ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

İletişim formu

* Yıldızlı alanlar zorunludur.

Aşağıda her alan iletişim formu uzman hekim tarafından bizzat okunup değerlendirileceği için vereceğiniz bilgilerin doğruluğu önemlidir. Bilgileriniz her zaman gizlidir. Size en kısa sürede vermiş olduğunuz bilgiler ışığında sağlık danışmanımız iletişim bilgileriniz ile geri dönüş yapacaktır.