Ümraniye Devlet Hastanesi Üroloji Doktorları

Ümraniye Devlet Hastanesi Üroloji Doktorları

Bu sayfada ümraniye devlet hastanesi üroloji doktorları hakkında bilgiler yer almaktadır. Ürologlar genel olarak üroloji kapsamında daha dar bir alanda, örneğin ürolojik kanser hastalığı konusunda uzmanlaşırlar. Üroloji, kadınlarda bulunan boşaltım sistemiyle ve erkeklerde bulunan üreme-boşaltım sistemiyle ilgilenen bir tıp dalıdır. İnsanlar yaşlandıkça ürolojik hastalıklar daha da yaygınlık göstermektedir. Ümraniye devlet hastanesi üroloji doktorları ürolojik hastalıklar kapsamındaki hasatlıkların tedavisi için hastalarına hizmet vermektedir. Balıkesir ilinde bulunan hastalar da Balıkesir üroloji doktorları sayesinde ürolojik hastalıklarından dolayı tedavi görme imkanına sahiptirler.

Ürolojik Olarak Nitelendirilen Hastalıklar

Ürolojik hastalıklar barındırdıkları özellikleri bakımından çok farklılık gösterebilmektedir. Ürologlar, idrar yollarının üstlendiği tüm görevleri göz önünde bulundurur ve gerekli olması durumunda ameliyat yapmak gerekli durumlarda ise tıbbi tedavi uygulamak üzere eğitim almışlarıdır. Ürologların tedavi edebilecekleri nitelik barındıran ürolojik hastalıklar  kapsamına giren sağlık sorunları; Böbrek ve üreter taşları, Selim prostat büyümesi, Üreteral kanser, Ürolojik enfeksiyonlar, aşırı aktif mesane semptomları, Böbrek kanseri, Penis kanseri, Noktüri, Erkek kısırlığı, mesane kanseri, idrarını tutamama, Prostat kanseri, Cinsel işlev bozukluğu, Leğen kemiği ağrısı, testis kanseri. Burada belirtilen hastalıklardan herhangi biri sizde mevcut ise Balıkesir üroloji doktorları tarafından tedavi görmeye başlayabilirsiniz. İstanbul’da yaşıyorsanız tedavi için Ümraniye devlet hastanesi üroloji doktorları vasıtasıyla tedavi sürecinde yerinizi alabilirsiniz.

Ürolojinin Kapsamında Olan Prostat nedir?

Prostat, erkeklerde alt üriner sistemde mesanenin alt kısmında, üretranın etrafında yerleşimli olan bir bez olma özelliği barındırmaktadır. Prostat adı verilen bez yalnızca erkeklerde bulunmaktadır. Semendeki sıvıların bir bölümünü prostat üretir. Prostat bezinde, boşalma olurken semenin dışarı atılmasında görev üstlenen düz kaslar bulunmaktadır. Sağlıklı durumda olan bir prostat yaklaşık olarak bir ceviz büyüklüğünde ve 15- 25 ml hacimdedir. Erkekler de yaş ilerledikçe prostat bezi yavaşça büyüme göstermektedir. Tıbbi bir terim olarak karşımıza çıkan iyi huylu prostat hiperplazisi, boyutu artan prostat bezi anlamında kullanılmaktadır. Ümraniye devlet hastanesi üroloji doktorları bu hastalıklar konusunda hastalarına çeşitli deva yöntemleri uygulamaktadır. Balıkesir’de yaşayan hastalar için de Balıkesir üroloji doktorları tedavi süreci başlatmaktadır. Eğer sağlığınızla alakalı olan herhangi bir endişeniz söz konusuysa durumunuzu değerlendirmesi için ilk olarak genel pratisyen hekime yahut  aile hekimine başvurmanız gerekmektedir. Daha sonrasında ise gerekirse bir üroloğa sevk edilirsiniz. Böylece sizde önemli şikayetlere sebebiyet veren hastalığınızın tedavisi için bir süreç başlatılacaktır.

Ürolojik Hastalıklardan Biri olan Prostat Kanseri Nedir?

Ürolojik hastalıklardan biri olarak öne çıkan prostat kanseri, esasında prostat bezinin habis bir tümörü olma özelliği barındırır. Prostat kanserinin var olan çeşitli evreleri söz konusudur. Gerçekleştirilen tedavinin gerçekleştirilmesi, tümörün spesifik özelliklerine ve de tedavi için baş vurduğunuz Ümraniye devlet hastanesi üroloji doktorları tecrübesine bağlıdır. Aynı durum Balıkesir üroloji doktorları tarafından uygulanan tedavi süreçleri için de geçerli olmaktadır. Bu konular hakkında daha fazla ve detaylı bilgi için https://www.urolojiuzmani.org/iletisim internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İletişim formu

* Yıldızlı alanlar zorunludur.

Aşağıda her alan iletişim formu uzman hekim tarafından bizzat okunup değerlendirileceği için vereceğiniz bilgilerin doğruluğu önemlidir. Bilgileriniz her zaman gizlidir. Size en kısa sürede vermiş olduğunuz bilgiler ışığında sağlık danışmanımız iletişim bilgileriniz ile geri dönüş yapacaktır.