Mersin Üroloji Doktorları

Mersin Üroloji Doktorları

Bu sayfada sizlere mersin üroloji doktorları hakkında bilgiler verilmektedir. Üroloji erkek bireylerdeki boşaltım-üreme sistemiyle ve kadın bireylerdeki boşaltım sistemiyle uğraşan bir tıp dalı olma özelliği barındırmaktadır. Nüfusun giderek yaşlanmasıyla doğru orantılı olarak ürolojik hastalıklar daha da yaygın bir hale gelmektedir. Peki bu durumda üroloji ne yapar şeklinde bir soru akla gelebilir. Boşaltım sistemi sorunu yaşayan kadın hastalara Mersin üroloji doktorları vasıtasıyla hastalıklarını tedavi ettirebilirler. Aynı şekilde Erkek hastalarda üreme ve boşaltım sistemleri ile ilgili herhangi bir sorun yaşamaları durumunda Mersin üroloji doktorları tedavi hizmetlerinden yararlanabilirler. Üroloji ne yapar sorusunun cevabı olarak;  üroloji erkek bireylerdeki boşaltım-üreme sistemiyle ve kadınlardaki boşaltım sistemiyle ilgili olarak ortaya çıkan hastalıkların tedavisinde görev üstlenir.

Ürologlar Ne Yapar?

Ürolojik hastalıklar barındırmakta oldukları yapıları itibarıyla çok farklılık gösterebilen bir sağlık sorunu olarak karşımıza çıkmaktadır. Mersinde yaşayan ve boşaltım sistemiyle ilgi problem yaşayan kadın hastalar ya da boşaltım ve üreme sistemiyle ilgili şikayetleri olan erkek hastalar Mersin üroloji doktorları vasıtasıyla tedavi edilmeye önem vermelidirler. Üroloji tıp dalında hizmet veren doktorlar, Ürolog olarak tanımlanırlar. Ürologlar, insanlarda var olan idrar yollarının tüm işlevlerini göz önünde bulundururlar. Ayrıca gerekli durumlarda hem cerrahi operasyon gerçekleştirmek hem de ilaç takviyesiyle gerçekleştirilen tıbbi tedavi uygulamak üzere eğitim almış olan kişilerdir. Ürologlar genel olarak üroloji kapsamındaki daha dar bir alanda hizmet verirler. Örnek vermek gerekirse ürolojik kanser konusunda uzmanlaşırlar.

Ürolojik Hastalıklar Nelerdir?

İdrar ve boşaltım sisteminde meydana gelen hastalıklar ürolojik hastalıklar kapsamına girmektedir. Erkeklerde görülen Penis kanseri, Mesane kanseri, Böbrek ve üre taşları, erkeklerde görülen Prostat kanseri, Selim prostat büyümesi, erkeklerde görülen testis kanseri, Mesane kanseri, Üreteral kanser, Böbrek kanseri, Erkeklerde  görülen sertleşme bozukluğu gibi cinsel işlev bozukluğu, Leğen kemiği ağrısı, Ortaya çıkan ürolojik enfeksiyonlar, İdrar tutamama sorunu, Erkek kısırlığı, Aşırı aktif durumda olan mesane semptomları, Noktüri Mersin üroloji doktorları tarafından tedavi edilmesi gereken ciddi sağlık sorunları olma özelliği taşımaktadır. Üroloji ne yapar konusu hakkında merak ettiklerinizle ilgili olarak verilebilecek en basit cevaplardan biri idrar yollarınızda bir rahatsızlık söz konusu olması durumunda bir üroloji doktoruna gitmeniz gerekmektedir.

Üroloji Doktorlarından Nasıl Randevu Alabilirim?

Eğer cinsel işlev bozukluğunuz yani sertleşme probleminiz varsa, ya da idrar tutmakta problem yaşıyorsanız ya da Böbrek kanseri gibi ürüloji kapsamına giren bir sağlık sorununuz ya da şikayetiniz söz konusu ise üroloji doktorlarından randevu almanız gerekmektedir.  Boşaltım sisteminizle ilgili ya da erkek hastaların üreme ve boşaltım sistemiyle ilgili bir problemleri söz konusu olduğunda durum değerlendirilmesi yapılması için genel pratisyen hekime ya da aile hekiminize başvurmanızda büyük yarar olacaktır. Üroloji ne yapar sorusu ile ilgili olarak, başvurduğunuz genel pratisyen doktor ve ya aile hekiminiz gerekirse sizi uzman bir üroloji uzmanına sevk edecektir. Detaylı bilgi için https://www.urolojiuzmani.org/iletisim adresini ziyaret ediniz.

İletişim formu

* Yıldızlı alanlar zorunludur.

Aşağıda her alan iletişim formu uzman hekim tarafından bizzat okunup değerlendirileceği için vereceğiniz bilgilerin doğruluğu önemlidir. Bilgileriniz her zaman gizlidir. Size en kısa sürede vermiş olduğunuz bilgiler ışığında sağlık danışmanımız iletişim bilgileriniz ile geri dönüş yapacaktır.