İzmir Üroloji Tıp Merkezi

İzmir Üroloji Tıp Merkezi

Ürüojik bir hastalık olma özelliği taşımakta olan idrar kaçırma durumu her türlü kontrol edilemeyen ve istenmeyen idrar tutamama durumu olarak ortaya çıkmaktadır. Eğer söz konusu durum düzenli olarak tekrarlamaya devam ederse tıbbi bir sorun olarak kabul görür. Böyle bir şikayetiniz söz konusu olduğunda İzmir’de yaşıyorsanız İzmir üroloji tıp merkezi hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. İdrar kaçırma riski ilerleyen yaşla birlikte artmasına rağmen erken yaşlarda da görülebilir. Eğer İstanbul’da yaşayan bir hasta iseniz bu durumda Çapa üroloji randevu almanız gerekebilir. Kadınlar erkeklere kıyasla idrar kaçırma konusunda daha fazla şikâyetçi olmaktadırlar. İdrar kaçırma genel olarak toplumda kişinin utanmasına neden olur. Pek çok hasta doktoruyla idrar kaçırma sorununu konuşmaktan rahatsızlık duyduklarından dolayı  tedavisiz kalmaktadır. İdrar kaçırmanın sıklıkla meydana gelmesi ve hayat kalitesini etkilemesi durumunda doktora görünmek ve tıbbi tedavi almak önemlidir.

İdrar Kaçırmanın Sebepleri Nelerdir?

İdrar kaçırmanın en sık görülen sebepleri: Pelvik taban kaslarının zayıf olması, Pelvik ameliyat geçmişinin söz konusu olması, erkeklerde görülen prostat büyümesi, Hormon eksikliği, İdrar yolu enfeksiyonu söz konusu olduğu durumlarda ve nörolojik hastalıklar sebebiyle idrar kaçırma İdrar kaçırmanın yaygın risk faktörleri: Doğum, Geçirilmiş olan prostat ameliyatları, menopoz, idrar kaçırma sorunu ilerleyen yaşlarla birlikte daha fazla görülür hale gelebilen sorunlardır. Ancak bu durum yaşlanmanın normal bir süreci olma özelliğine sahip değildir. İdrar kaçırma sorunlarında İzmir üroloji tıp merkezi ürologlarına tedavi için başvurabilirsiniz. Eğer Çapa hastanesine gitmek istiyorsanız Çapa üroloji randevu alma işleminden sonra bir üroloğa görünebilirsiniz.

İdrar Kaçırma Sorunun Tipleri

İdrar kaçırma sorunu yaşayan hastanın nasıl ve ne zaman idrar kaçırdığıyla ilgili olarak farklı tiplerde idrar kaçırma vardır.  Stres tipi idrar kaçırma durumu; Stres idrar kaçırma durumu (SUI) aşağıdaki aktiviteler esnasında görülen bir idrar kaçırma durumudur; Hapşırma, öksürme ya da gülme durumlarında. Alışveriş eşyaları gibi ağır yükleri kaldırma esnasında, Koşma ya da sıçrama gibi egzersizler esnasında, Bu tip aktivitelerin gerçekleştirilmesi  esnasında idrar torbası içindeki basınç artar ve idrar kaçırma durumu gerçekleşir. İdrar yolu ya da idrar tutmayı sağlayan kaslar artmış durumdaki mesane basıncına karşı koyamaz ve sonucunda da idrar kaçırma durumu meydana gelir. Sıkışma tipi idrar kaçırma durumu; Bu tip idrar kaçırma (UUI) erteleyemeyeceğiniz nitelikte aniden sıkışma hissi beraberinde meydana gelen idrar kaçırma durumunun söz konusu olmasıdır. Böyle bir durumda mesane kası kasılır ve idrar kaçırmak istenmese de  idrar kaçırma durumu gerçekleşir. Karışık tipte idrar kaçırma; Eğer hem stres hem de sıkışmadan dolayı idrar kaçırmadan şikâyeti söz konusu ise İzmir üroloji tıp merkezi doktoru hastasına karışık tipte idrar kaçırma tanısı koyabilir.  İdrar kaçırma sorununa çözüm için çapa üroloji randevu aldıktan sonra bir üroloğa görünebilir ve gerekli olması durumunda tedavi sürecine başlayabilirsiniz.

Ürologlardan Nasıl Randevu Alınabilir?

Sağlığınızla  ilgili  bir endişenizin söz konusu olması halinde mevcut durumunuzu değerlendirmesi için genel pratisyen hekime yahut da aile hekimine başvurulmalı. Gerek görülmesi durumunda bir üroloğa sevk edilirsiniz. İzmir üroloji tıp merkezi hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz. Gerek görülmesi durumunda Çapa üroloji randevu işlemi gerçekleştire bilirsiniz. Detaylı bilgi için lütfen bu https://www.urolojiuzmani.org/iletisim ziyaret ediniz.

İletişim formu

* Yıldızlı alanlar zorunludur.

Aşağıda her alan iletişim formu uzman hekim tarafından bizzat okunup değerlendirileceği için vereceğiniz bilgilerin doğruluğu önemlidir. Bilgileriniz her zaman gizlidir. Size en kısa sürede vermiş olduğunuz bilgiler ışığında sağlık danışmanımız iletişim bilgileriniz ile geri dönüş yapacaktır.