İzmir Üroloji Hastaneleri

İzmir Üroloji Hastaneleri

Bu sayfada İzmir Üroloji Hastaneleri hakkında bilgiler verilmektedir. Kadınlarda boşaltım sistemi erkeklerde ise hem boşaltım hem de üreme sistemini inceleyen bir bilim dalı üreoloji hastalıkları kapsamında bir sağlık sorunu olan böbrek kanseri  söz konusu olduğunda İzmir’de yaşayan hastalar İzmir üroloji hastaneleri  doktorlarının uygulayacağı tedaviler doğrultusunda mevcut sağlık sorununun giderilmesi mümkün hale gelebilir. Gaziantep’te yaşıyorsanız eğer bu kez de Gaziantep yaşam hastanesi üroloji doktorları tarafından tedavi edilmeyi tercih edebilirsiniz. Böbrek kanseri,  böbrek içindeki habis hücre büyümesi olarak nitelendirilmektedir. Hastalığın tıptaki adı ise böbrek hücreli karsinomdur. Böbrekte mevcut durumdaki tümörler selim de olabilmektedir. Böbrek kanseri genel olarak kullanılan bir terim olma niteliği barındırmaktadır. Böbrekte farklı özellikte tümör çeşitleri ve farklı özellikte hastalık evreleri mevcuttur. Tedavi süreci ve yaşanacaklar, tümöre ait olan özelliklere ve tıbbi ekibin tecrübesine göre değişmektedir.

Ürologlardan Randevu Alma

Ürologlardan randevu alabilmeniz için eğer sağlığınızla alakalı olan herhangi bir tedirginliğiniz vuku buluyorsa  yaşamakta olduğunuz sağlık sorunu ile ilgili olarak durumunuzu değerlendirilmeye tabi tutulması için öncelikle genel pratisyen hekime başvurabilirsiniz ya da aile hekiminizle görüşebilirsiniz. Durumunuzla ilgili olarak yapılan değerlendirme neticesinde gerekli görülmesi halinde bir üroloğa sevk edilme durumu söz konusu olabilmektedir. Bir ürolog tarafından tedavinize başlanması gerekiyorsa İzmir üroloji hastaneleri polikliniklerinde hizmet veren ürologlardan konuyla ilgili olarak yardım alabilirsin. Eğer Gaziantep de yaşıyorsanız, Gaziantep yaşam hastanesi üroloji doktorları tarafından sunulmakta olan tedavi süreçlerine dahil olabilirsiniz.

Böbreklerin İnsan Vücudundaki Fonksiyonu Nedir?

Her insanda, böbrekler 2 adet olmakla birlikte fasulye biçiminde karın kısmının  arka tarafında organlardır. Böbreklerin görevi ise kanı süzüp idrar üretmektir. Kan basıncının düzenlenmesi, kemiklerin sağlıklı kalması ve kan hücrelerinin üretiminin gerçekleştirilmesi gibi pek çok işlem için önem arz ederler. Böbrek ve etrafını çevreleyen dokular ve arterlerin varlığı söz konudur. Böbrek kanser vakaları tüm dünyada tanı konulan kanserlerin yaklaşık olarak  %2’sini oluşturmaktadır. Son 25 yıl içinde Avrupa’da böbrek kanserli hasta sayısı artış göstermiş olsa da hayatta kalma oranı pek çok bölgede artmıştır. Ultrason ve BT gibi görüntüleme cihazlarda ortaya çıkan teknolojik  gelişmeler ve daha sık kullanılır olmaları nedeniyle daha çok böbrek kanserine erken dönemde tanı konulabilmektedir. Erkek bireylerde kadınlarla kıyaslandığında böbrek kanseri görülme riski daha fazladır. Çoğu insana böbrek kanseri tanısı 60-70 yaş arasında teşhis konulmaktadır. İzmir üroloji hastaneleri polikliniklerine tedavi için başvurma imkanınız söz konusu olabilmektedir. Ayrıca üroloji kapsamındaki hastalıklar için Gaziantep yaşam hastanesi üroloji doktorları  tedavilerinden faydalanabilirsiniz.

Böbrek Kanseri Hastalığın Dönemleri

Böbrek kanserinin farklı dönemlerinin varlığı söz konusudur. Böbrek hastalığı tedavisi için İzmir üroloji hastaneleri hastalara hizmet vermektedir. Gaziantep’te yaşıyorsanız Gaziantep yaşam hastanesi üroloji doktorları vasıtasıyla üroloji kapsamındaki hastalıklar konusunda tedavi olabilirsiniz. Tümör böbrekte sınırlı durumda ve yayılmamış ise lokalize böbrek kanseri olarak isimlendirilir. Lokal ilerlemiş durumdaki böbrek kanserinde tümör böbreğin dışın çevrelemekte olan dokuya doğru büyümüş, venlere, adrenal bezi ve lenf nodlarına uzanmış bir yapı sergiler. Uzak lenf nodlarına ya da diğer organlara sıçramış durumda ise doktorlar bu durumda metastatik hastalıktan bahseder. Detaylı bilgi için https://www.urolojiuzmani.org/iletisim adresini ziyaret edin.

İletişim formu

* Yıldızlı alanlar zorunludur.

Aşağıda her alan iletişim formu uzman hekim tarafından bizzat okunup değerlendirileceği için vereceğiniz bilgilerin doğruluğu önemlidir. Bilgileriniz her zaman gizlidir. Size en kısa sürede vermiş olduğunuz bilgiler ışığında sağlık danışmanımız iletişim bilgileriniz ile geri dönüş yapacaktır.