İstanbul Üroloji

İstanbul Üroloji

Üroloji bilim dalı Tıp Anabilim dalının dalları arasında yer alan insan vücudunun üriner sistem organları inceleyen bir bilim dalı olarak ifade edilebilir. Kadın ürogenital sistem organları ve erkek ürogenital sistem organlarını incelemekte olan bilim dalı olarak da Üroloji ifade edilebilmektedir. Doktorlar üroloji alanında uzmanlık kazanarak ürolog sıfatını alırlar. Ürolojik geniş bir bilim dalı olması sebebiyle ürologlar ürolojik rahatsızlıklar arasında belli alanlarda uzmanlaşma gösterildiği gözlenmektedir. Ürolog sıfatının yanında bevliye doktorları halk arasında yaygın olarak bilinen ismidir. Örneğin kanser konusunda doktor uzmanlık için eğitim alabilmektedir. İstanbul üroloji içerisinde ürolojik rahatsızlıklar kişiler üzerinde ileri yaşlarda karşımıza çıkma durumunun söz konusu olduğu gözlenmektedir. Ürolojik vakalar ileri yaşlı insanlarda çoğunlukla teşhisi mümkün olduğu ifade edilmektedir. Ürolojik hastalıklar üriner sistem organları yapısında gözlendi ifade edilebilmektedir.

Ürolojik Kanser Hastalıkları

Prostat ve böbrek kanseri olarak karşımıza çıkmakta olan bu rahatsızlıklar içinde prostat kanseri sadece erkekler için söz konusu olmakta olan bir rahatsızlık olarak ifade edilebilmektedir. İstanbul üroloji içinde böbrek kanseri tıbbi olarak adlandırılması sonucunda böbrek hücreli karsinom olarak tıbbi sözlüklerde ifade edilmektedir. Bevliye doktorları tarafından yapılan inceleme sonucu teşhis olarak karşılaşılan böbrekte kitle bir başka ifade tabirince tümör oluşumu olarak ifade edilmektedir. Hastalık ultrasonda gözlendiği kadarıyla böbrek yapısında belli bir bölgede tümör oluşumu gözlendi ise bu durum lokalize böbrek kanseri olarak ifade edilmektedir. Eğer ultrasonda gözlenen böbrek yapısında tümör oluşumu böbreğin dış kısımlarına ve böbrek dışındaki bezlere kadar ilerlediyse bu durum lokal ilerlemiş böbrek kanseri olarak ifade edilmektedir.

Böbrek Ve Üretral Taşlar

Böbrek taşları ve üretral yollarda oluşan taşlar bevliye doktorları tarafından sık rastlanan ama vakalarının tam olarak belli olmadığı ifade edilmektedir. Böbrek ve üretral kanalda karşılaşılan taş kristalleşmiş olarak oluştuğu gözlenmektedir. İstanbul üroloji hastaneleri içinde bulunduğu böbrek ve üretral sistem yapısında karşılaşılan taşlar genellikle büyük rahatsızlıklarla karşılaşmadan dökülmektedir. Sık görülmekte olan böbrek veya üretral sistemde bulunan taş oluşumu taş hastalığı geçirmiş bir insandan birden fazla taş dökümü gözlenmektedir. Taş oluşumu insanların günlük diyetleri ile alakalı baktı olduğu ifade edilmektedir.

Noktüri Ve İstanbul Üroloji

Gece uykudan birden fazla kez idrar yapmak için uyanmayı ifade eden noktüri rahatsızlığı düzenli olarak her gece birden fazla kez idrar yapma ihtiyacı ile uyanmayı ifade edildiği söylene bilmektedir.  Bevliye doktorları tarafından tedavisi ve teşhisi konulan noktüri rahatsızlığı ile ilgilenmekte olduğu ifade edilmektedir. İstanbul üroloji dahil olmak üzere rastlanması olası bir hastalık olduğu ifade edilebilmektedir. Noktüri problemi gün içinde gece uyku bölünmesi yaşattığı için yorgunluk ve halsizlik hissi konsantre güçlü yaşatmaktadır. Bu durumda gün içindeki kişinin aktivitesinden kısıtlamak da olduğu ifade edilebilmektedir. Hem kadın hem erkek tarafından karşılaşılan bu rahatsızlık yaş ilerledikçe karşılaşma sıklığı ve oranında bir artış olduğu ifade edilebilmektedir. Detaylı bilgi için https://www.urolojiuzmani.org/iletisim yazılıp ziyaret edebilirsiniz.

İletişim formu

* Yıldızlı alanlar zorunludur.

Aşağıda her alan iletişim formu uzman hekim tarafından bizzat okunup değerlendirileceği için vereceğiniz bilgilerin doğruluğu önemlidir. Bilgileriniz her zaman gizlidir. Size en kısa sürede vermiş olduğunuz bilgiler ışığında sağlık danışmanımız iletişim bilgileriniz ile geri dönüş yapacaktır.