Hacettepe Üroloji Randevu

Hacettepe Üroloji Randevu

Ürolojik hastalıklar kapsamında bulunmakta olan prostat kanseri ile ilgili merak edilen konu Prostat kanserinin ne olduğudur. Prostat şikayeti bulunan hastalar Hacettepe üroloji randevu almalı ve kısa sürede doktor görüşüne başvurmalıdır. Eskişehir tıp fakültesi üroloji doktorları üroloji hastalıkları konusunda tedavi alabileceğiniz seçenekler arasında yerini almaktadır. Prostat kanseri olarak tabir edilen sağlık problemi, prostat bezinin habis bir tümörü olarak ortaya çıkmaktadır. Prostat kanserinin çeşitli evrelerinin varlığı söz konusu durumdadır. Uygulanacak olan tedavi, tümörün spesifik özelliklerine ve tıbbi ekibinizin tecrübesine bağlı olarak gerçekleşecektir. Prostat üroloji bilim dalının alanına girmektedir. Bu bakımdan prostat ile ilgili hastalıklarda tedavi için ürologlara danışılmalıdır.

Prostat ve Prostat Kanseri Nedir?

Yalnızca erkeklerde bulunan ve alt üriner sistemde mesanenin altın yerini alan ve üretranın etrafında yerleşmiş durumda olan bez prostat olarak adlandırılmaktadır.  Semende bulunan sıvıların bir kısmı prostat tarafından üretilir. Prostat bezinde,  cinsel ilişki esnasında boşalma olurken semenin dışarı atılmasında görev alan düz kasların mevcudiyeti söz konusudur. Sağlıklı durumdaki bir prostatın büyüklüğü yaklaşık bir ceviz kadardır ve 15- 25 ml hacime sahiptir. Yaşı ilerleyen erkeklerde prostat bezi yavaşça büyüme göstermektedir. Eskişehir tıp fakültesi üroloji doktorları prostat bezinde ortaya çıkan hastalıklara tanı koyar. Üroloji hastalıkların tanısı için Hacettepe üroloji randevu alabilir ve gerekli görülmesi durumunda bir tedavi süreci yaşayabilirsiniz.

İyi huylu prostat hiperplazisi, boyutu artan prostat bezi anlamında kullanılan tıbbi bir terimdir. Prostat kanseri çoğunlukla yavaş bir şekilde gelişir ve belirgin nitelikte semptoma sebep olmaz. Hızlı bir şekilde ilerleyen prostat kanseri çok nadir görülür. İlerleyen yaşla birlikte prostat kanseri gelişme riski de artış göstermektedir. Prostat kanserinin ortalama tanı konulma yaşı ise 69’dur.

Prostat Kanserinin Evresi

Sadece erkeklerde görülen bir sağlık problemi olan prostat kanserinin farklı evrelerinin varlığı söz konusudur. Oluşan tümör prostatta sınırlı kalmış durumdaysa  ve yayılma durumu söz konusu olmamışsa lokalize prostat kanseri olarak tanı konulmaktadır. Lokal ileri prostat kanserinde ise ortaya çıkan tümör dokusu seminal veziküller, mesane boynu ya da çevresindeki lenf nodları gibi dokulara yayılma söz konusudur. Uzak lenf nodlarına ya da diğer organlara tümör yayılımı söz konusu ise bu durum metastatik hastalık olarak tanımlanmaktadır. Prostat kanseri tanısı için Hacettepe üroloji randevu alabilirsiniz. Eğer Eskişehir’de yaşamakta iseniz Eskişehir tıp fakültesi üroloji doktorları görüşüne baş vurarak mevcut sağlık sorununuzun tanısı ve ya tedavi sürecinin başlayabilirsiniz.

Prostat Kanseri için Risk Faktörleri Nelerdir?

Prostat kanserinin ortaya çıkması için bilinen çeşitli risk faktörlerinin varlığı söz konusudur.  Bu risk faktörlerinden en önemlisi işe yaştır. 40 yaşın altındaki erkeklerde çok nadir görülen prostat kanseri  65 yaş üstü erkeklerde daha çok görülmektedir. Aile geçmişi de prostat kanseri riskini arttırabilmektedir. Eskişehir tıp fakültesi üroloji doktorları ürolojik hastalıklar konusunda tedavi hizmeti alabileceğiniz seçenekler arasında yerini almaktadır. Ürolojik bir hastalık olan prostat kanseri tanısı için Hacettepe üroloji randevu alabilirsiniz. Detaylı bilgi için https://www.urolojiuzmani.org/iletisim internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İletişim formu

* Yıldızlı alanlar zorunludur.

Aşağıda her alan iletişim formu uzman hekim tarafından bizzat okunup değerlendirileceği için vereceğiniz bilgilerin doğruluğu önemlidir. Bilgileriniz her zaman gizlidir. Size en kısa sürede vermiş olduğunuz bilgiler ışığında sağlık danışmanımız iletişim bilgileriniz ile geri dönüş yapacaktır.