Diyarbakır Üroloji Doktorları

Diyarbakır Üroloji Doktorları

İnsanlarda ürolojik hastalıkların tedavisi konusunda hizmetler vermekte olan Diyarbakır üroloji doktorları bulunmaktadır. Eğer ürolojik bir rahatsızlığınız söz konusu ise bu doktorlardan randevu alarak tedavi sürecine başlamanız mümkün olmaktadır. Ürolojik sağlık sorunu yaşayan  her hasta en iyi üroloji uzmanı tarafından tedavi edilmek ister. Bunun içinde çeşitli araştırmalar yapmak durumunda kalır. Bir üroloji uzmanına gitmeden önce sağlık sorununuzun idrar yolları ile ilgili olduğundan emin olmanız gerekir.

Erkek hastalar ise hem idrar yolları hem de üreme sistemi ile ilgili olan sağlık sorunları söz konusu olduğunda bir üroloğa başvurmalıdır. Sağlık sorununun ne olduğunun değerlendirilmesini isteyen hasta ilk olarak bir bir aile hekimine ya da genel pratisyen doktora başvurmalı ve gerek görülmesi durumunda bir üroloji doktoruna görünmelidir.

Hangi Sağlık Sorunlarında Üroloji Doktoruna Başvurulur?

Üroloji diğer bir ifade ile ürologlar, idrara yolları olarak da ifade edilen kadınlarda boşaltım sistemi ve erkeklerde ise hem boşaltım sistemi hem de üreme sistemi olarak görev üstlenen boşaltım sisteminde ortaya çıkan bozuklukların tedavisinde görev üstlenirler. Örneğin prostat kanseri olan bir erkek hasta eğer Diyarbakır ilinde yaşıyorsa Diyarbakır üroloji doktorları tarafından tedavi edilmesi gereken bir sağlık sorunu yaşıyor demektir. Eğer idrar yolu enfeksiyonu söz konusu olan bir kadın hasta iseniz yine aynı şekilde en iyi üroloji uzmanı tarafından tedavi edilmek isteyebilirsiniz.

Ya da böbrek kanseri, testis kanseri, Nori, penis kanseri, ereksiyon sorunu, böbrek taşları, üre taşları, aşırı aktif mesane semptomları, mesane kanseri, erkek hastalarda kısırlık, selim prostat büyümesi, üreteral kanseri, leğen kemiği ağrısı, idrar tutamama sorunu gibi hastalıklarda ürologlara başvurulur.

Böbrek Kanseri Belirtileri Nelerdir?

Ciddi bir sağlık sorunu olan böbrek kanseri genellikle asemptomatik bir özellik sergilemesine rağmen, her 10 kişiden birinde yan ağrısı ve idrarda kan gibi belirtilerle kendisini gösterebilmektedir. Bu semptomlar sağlık sorununun ilerlediğinin işareti olabilir. Kimi insanlarda da paraneoplastik sendrom denilen durum görülebilmektedir. Bunlar vücutta meydana gelebilen herhangi bir kanser çeşidi tarafından oluşan ve kilo kaybı, yüksek kan basıncı, anemi, ateş, kas kitlesi kaybı ve iştah kaybı gibi belirtilerdir. Böbrek kanseri ile ilişkili olan sendromlar genellikle karaciğer enzimleri ve trombosit değişiklikleri içermektedir.

Bu tip semptomlarda mutlaka eğer Diyarbakır’da yaşıyorsanız Diyarbakır üroloji doktorları tarafından durumunuzun  değerlendirilmesi gerekmektedir. Ortaya çıkan bu değişiklikler belirtilere neden olmamakla birlikte genelde testler sırasında saptanabilmektedir. Kemik ağrısı ya da inatçı öksürüklerde kanserin vücudun başka yerlerine de yayıldığının belirtisi olabilmektedir. Bu metastatik hastalık olarak bilinmektedir. Böyle bir sağlık sorununuz söz konusu olduğunda En iyi üroloji uzmanı tarafından tedavi edilmeniz gerekli olabilir.

Üroloji Doktorundan Nasıl Randevu Alabilirim?

İdrar tutamama ya da benzeri bir probleminiz varsa ilk durum değerlendirmenizin yapılması için aile hekiminize başvurabilirsiniz. Dilerseniz genel pratisyene de başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yaptığınız doktor sizi gerekli olması durumunda Diyarbakır üroloji doktorları tarafından tedavi edilmeniz üzere hastaneye sevkinizi gerçekleştirebilir. Ya da eğer erkek hasta iseniz ve kısırlık sorununuz olduğu yönünde bir durum değerlendirmesi yapılmış ise siz tedaviniz için En iyi üroloji uzmanı tarafından tedavi görmeyi tercih edebilirsiniz. Detaylı bilgi için https://www.urolojiuzmani.org/iletisim adresini ziyaret edebilirsiniz.

İletişim formu

* Yıldızlı alanlar zorunludur.

Aşağıda her alan iletişim formu uzman hekim tarafından bizzat okunup değerlendirileceği için vereceğiniz bilgilerin doğruluğu önemlidir. Bilgileriniz her zaman gizlidir. Size en kısa sürede vermiş olduğunuz bilgiler ışığında sağlık danışmanımız iletişim bilgileriniz ile geri dönüş yapacaktır.