Cerrahpaşa Üroloji Randevu

Cerrahpaşa Üroloji Randevu

Üroloji, kadınlarda varlığı söz konusu olan boşaltım sistemiyle ve erkeklerde varlığı söz konusu olan hem üreme hemde boşaltım sistemi ile ilgilenen bir tıp dalı olarak yerini almaktadır. Ürolojik sağlık problemleri nüfusun yaşlanmasıyla birlikte daha da yaygınlaşan bir durum ortaya koymaktadır. Ürolojik hastalıkların tedavisinde Çapa tıp fakültesi üroloji bölümü doktorları tedavi uygulamalarından yararlanmak önemlidir. Bazı ürolojik hastalıklar hayati yönden risk taşımıyor olmasa dahi yaşam kalitesini ciddi ölçüde olumsuz etkileyebilmektedir. Cerrahpaşa üroloji randevu işlemi gerçekleştirebilmeniz için öncelikle durum değerlendirmesine tabi tutulmanız da yarar olacaktır. Bunun için de öncelikle bir aile hekimine ya da genel pratisyen doktoruna gitmeniz yararlı olacaktır. Yapılan değerlendirme neticesinde gerek görülmesi durumunda bir üroloğa sevkiniz söz konusu olabilmektedir.

Sertleşme Sorunu Bir Ürolojik Hastalık Mıdır?

Erkeklerde bir cinsel işlev bozukluğu olarak ortaya çıkmakta olan sertleşme sorunu, ürolojik hastalık kapsamında değerlendirilmekte olan bir sağlık problemi olma özelliği barındırmaktadır. Yaş ilerledikçe görülme sıklığı artan bu durum insan hayatı için bir tehdit olmasa da yaşam kalitesini çok ciddi bir şekilde olumsuz yönde etkilemektedir. Böyle bir sağlık sorunun söz konusu olması halinde Çapa tıp fakültesi üroloji bölümü doktorları tedavi uygulamalarından yaralanmayı tercih edebilirsiniz. Yaşam kalitenizi yükseltmek ve cinsel hayatınızda sağlıklı bir süreç yaşamayı sürdürmek istemeniz halinde Cerrahpaşa üroloji randevu alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede sizin için en uygun olan tedavi yöntemi doktorunuz tarafından belirlenerek uygulanmaya başlayacaktır.

Hangi Ürolojik Sağlık Sorunları Kadınlarda Görülmez?

Ürolojik hastalıklar kapsamında değerlendirilen ve yalnızca erkek bireylerde görülebilen bazı hastalıkların varlığı söz konusu dur ki bu hastalıklar erkek üreme sistemiyle ilgili olan sağlık problemleri ile ilgili olan hastalıklar şeklinde kendisini göstermektedir. Prostat kanseri, testis kanseri, Erek kısırlığı, selim prostat büyümesi, penis kanseri, sertleşme bozukluğu gibi cinsel işlev bozuklukları yalnızca erkeklerde vuku bulan ürolojik sağ problemlerindendir. Çapa tıp fakültesi üroloji bölümü doktorları ürolojik hastalık kapsamına giren bu sağlık problemleri ile ilgili olarak hastaya en uygun tedavi yöntemlerine başvurmak için faaliyet yürütmektedir. Ürologlar tarafından tedavi uygulanmaya başlaması için Cerrahpaşa üroloji randevu alma işlemini  gerçekleştirilmesi önemli bir konudur.

Ürolojik Hastalıklardan Hangileri Hem Kadın Hemde Erkeklerde Görülür?

Boşaltım sistemiyle ilgili olan tüm sağlık sorunları kadınlarda görülebildiği gibi erkeklerde de kendisini gösterebilmektedir. Bu ürolojik hastalıklar arasında ise idrarını tutamama sorunu, Notüri, Böbrek kanseri, üreter taşları, böbrek taşları, üreteral kanser, mesane kanseri ve ürolojik enfeksiyonları bulunmaktadır.Bu tür sağlık problemleri yaşamakta olan kadın ve erkek hastalar Cerrahpaşa üroloji randevu işlemi yapmalı ve doktorun uygun göreceği şekilde tedavilerini başlatmalıdır. Ayrıca Çapa tıp fakültesi üroloji bölümü doktorları tarafından da durum değerlendirmesine tabi tutularak tedavi süreci başlatılabilmektedir. Konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız mutlaka https://www.urolojiuzmani.org/iletisim  adresini ziyaret etmelisiniz.

İletişim formu

* Yıldızlı alanlar zorunludur.

Aşağıda her alan iletişim formu uzman hekim tarafından bizzat okunup değerlendirileceği için vereceğiniz bilgilerin doğruluğu önemlidir. Bilgileriniz her zaman gizlidir. Size en kısa sürede vermiş olduğunuz bilgiler ışığında sağlık danışmanımız iletişim bilgileriniz ile geri dönüş yapacaktır.