Çapa Üroloji

Çapa Üroloji

Böbrek kanseri, Böbrek ve üreter taşları, Leğen kemiği ağrısı, Selim prostat büyümesi, Ürolojik, enfeksiyonlar, İdrarını tutamama, Üreteral kanser, Prostat kanseri, Noktüri, Cinsel işlev bozukluğu(sertleşme bozukluğu gibi),Penis kanseri, Erkek kısırlığı, Mesane kanseri, Aşırı aktif mesane semptomları ve Testis kanseri gibi hastalıkların tümü ürüloji tıp dalının ilgi alanına girmektedir. Yapıları itibarı ile çok farklılık gösterebilen bu sağlık problemlerinin tedavisinde ürologlar görev almaktadır. Ürologlar idrar yollarının tüm işlevlerini göz önünde bulundururlar ve gerektiğinde ameliyat yapmak gerektiğinde de tıbbi tedavi uygulamak üzere eğitim görürler.

Ürologlar genel olarak üroloji dahilindeki oldukça dar bir alanda, örneğin ürolojik kanser konusunda uzmanlaşmaktadırlar. Üroloji merkezi ürolojik hastalıkların tedavisi için faaliyet gösteren bir kurumdur. Ürolojik hastalıktan şikayetçi olan hastalar için Çapa üroloji polikliniğ hizmetleri bulunmaktadır.

Hangi Ürolojik Hastalıklar Kadınlarda Görülmez

Erkeklerde üreme ile ilgili olan hastalıklar söz konusu olduğunda bir üroloji merkezi doktoruna başvurmak gerekmektedir. Ancak erkeklerde görülen ancak kadınlarda görülmesi söz konusu olmayan bazı ürolojik hastalıkların varlığı söz konusudur. Bu hastalıklar arasında ise penis  kanseri, prostat kanseri, testis kanseri, selim prostat büyümesi, sertleşme gibi cinsel işlev bozuklukları ve erkek kısırlığı sorunları yerini almaktadır. Bu hastalıklardan bir veya daha fazlasının söz konusu olduğu hastalar için çapa üroloji merkezinde tedavi hizmetlerinin varlığı söz konusudur.

Hem Kadınlarda Hem de Erkeklerde Görülen Ürolojik Hastalıklar Nelerdir?

Boşaltım sistemiyle ilgili olan hastalıkların tamamı hem erkeklerde hem de kadınlarda görülebilmektedir. Ayrıca yaş ilerledikçe bu hastalıkların görülme sıklığında da artış söz konusu olmaktadır. Mesane kanseri, üreteral kanser, ürolojik enfeksiyonlar, böbrek kanseri, böbrek ve üreter taşları, idrarını tutamama problemi, aktif mesane problemleri ve Noktüri yer almaktadır. Bu hastalıklardan her hangi biri ve ya bir kaçı söz konusu olduğunda üroloji merkezi tarafından tedavi edilmesi gerekliliği söz konusudur. Tedavi için yararlanabileceğiniz seçenekler arasında Çapa üroloji polikliniği yer almaktadır.

Sertleşme Sorunu Nedir ve Bu Sorunun Görülmesi Durumunda Hangi Doktora Gidilmeli?

Sertleşme sorunu (SS) sıklıkla rastlanmakta olan bir erkek cinsel işlev bozukluğu olarak karşımıza çıkmaktadır. Tatmin edici nitelikte bir cinsel aktiviteyi sağlayabilecek sertleşmenin gerçekleşememesi ve ya  sürdürülememesi durumudur. Bu sorun belirli bir sebebe bağlı ya da bağımsız olarak, ara sıra veya oldukça sık gözlenebilmektedir. SS olan kimi erkeklerde sertleşme durumu hiç olmayabilmektedir. SS hayatı son derece tehdit eden nitelikte bir bozukluk değildir, Fakat hastanın ya da partnerinin hayat kalitesini büyük ölçüde olumsuz etkileyebilen bir tablo yaratabilmektedir. Böyle bir sağlık problemi yaşamanız durumunda vakit kaybetmeden üroloji merkezi tedavi hizmetlerinden yararlanmanız da fayda olacaktır. Ayrıca Çapa üroloji merkezi hizmetlerini de tercih etmeniz mümkün olmaktadır. Konuyla ilgili olarak merak ettiğiniz ya da kafanızda soru işaretine dönüşen her türlü konularda daha fazla bilgi için https://www.urolojiuzmani.org/iletisim internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İletişim formu

* Yıldızlı alanlar zorunludur.

Aşağıda her alan iletişim formu uzman hekim tarafından bizzat okunup değerlendirileceği için vereceğiniz bilgilerin doğruluğu önemlidir. Bilgileriniz her zaman gizlidir. Size en kısa sürede vermiş olduğunuz bilgiler ışığında sağlık danışmanımız iletişim bilgileriniz ile geri dönüş yapacaktır.