Bevliye Uzmanı

Bevliye Uzmanı

Birçok hastane de farklı tıbbi alanlar ile ilgili uzmanlar bulunmaktadır. İdrar yolları, mesane, genital bölge gibi ürolojik alanları ise bevliye bölümü incelemektedir. Bu alanda görev yapan bevliye uzmanı doktorlar, uzmanlaşana kadar birçok tecrübe edinmiş başarılı doktorlardır. Üroloji gibi hassas bir konuda muayene ya da hastalık aşamasında tedavi olmak adına için, hayatlarda en büyük yere sahip olan sağlıkta pozitif sonuçlar almak adına uzmanlarla çalışılmaktadır. Kendi alanlarında uzmanlaşmış en iyi üroloji doktorları İstanbul devlet hastanesi bünyesinde bulunmaktadır. Uzman bevliye doktorları alanlarında muayene, tedavi ve sonuç aşamaları olmak üzere hastaları incelerler ve sağlıklı yaşamlara kavuşmalarını sağlarlar.

a-Bevliye Uzmanı ile Muayene Aşaması Nasıl Gerçekleştirilir?

Modern tıbbında katkılarıyla kendilerini pratikte geliştiren uzman doktorlar, üroloji ana bilim dalında kendilerini teorik ve pratik anlamda geliştirmiş kişilerdir. Sağlık sigortasından yararlanarak devlet hastanelerinde sağlık tedavisi görme imkânı olan hastalar, yaşadıkları rahatsızlıkları gidermek için bevliye uzmanı tarafından muayene edilirler. Bu muayene kapsamında, hastanın doktorun yanında gelişinden, acı çektiği organlarına kadar geniş kapsamlı bir incelemeden geçerler. Akabinde en iyi üroloji doktorları İstanbul devlet hastanesi ile modern imkânlardan yararlanır ve bilimsel veriler gerekli testlerin sonucu ile elde edilir. Elle ve tıbbi müdahale ile alınan sonuçlar, uzmanların hasta üzerinde izleyeceği yol haritası rahatsızlığın tespiti ile ortaya çıkartırlar.

b-Bevliye Uzmanı ile Tedavi Aşaması Nasıl Gerçekleştirilir?

Bevliye hastasını incelemeden geçiren uzman rahatsızlığın tespit etmesi ile izlenecek tedavi yolu ilk aşamada ilaçlı ya da ilaçsız olup olmayacağı karar verilir. Bu tutum başlangıç aşamasında ki hastalıklarda kullanılan bir metottur. Ciddi problemlere yol açmayacak rahatsızlıklar, sağlıksal aksaklıkların besleme ile dahi olduğunu tespit etmesi ile bir yemek düzeniyle bile sağlıksal sorun ortadan kaldırılır. Bu durum bevliye uzmanı tarafından yapılan gözlem sonra tespit edileceği için orta halli olumsuzluklarda ilaç tedavisi ve gözlemin devamlılığı ile sonuç alınmaya çalışılır. Başarılı gözlem ve en iyi üroloji doktorları İstanbul devlet hastanesi bünyesinde olduğuna istinaden hastanede sürdürülür. İleri aşamada ise ameliyat metotu ile sorun ortadan kaldırmak için iyi bir planlama ile gerçekleştirilir. Uzmanın tecrübesi ve hastanenin imkânları sayesinde sorun ortadan kaldırılana kadar tüm imkânlar denenir ve hasta eski sağlığına kavuşması için uğraşı verilir.

c-Bevliye Uzmanı ile Tedavi Sonrası Nasıl Bir Yol İzlenir?

Bevliye hastasının sağlıksal aksaklıkları giderilmesi sadece tedavi sürecinde sağlanmaz. Tedavi sonrası da tekrardan her hangi bir problemle karşılaşmamak için önemlidir. Bu konuda bevliye uzmanı tedavi sonrası hastasını gözlemlemeyi sürdürür. Ve her hangi bir enfeksiyon kapmaması adına gerekli kontrollerini sürdürüp hastanın dikkat etmesi gereken şeyleri ortaya koyar. Hasta en iyi üroloji doktorları İstanbul devlet hastanesi ile tedavisini tamamlamış olsa da, tedavisi sonrası kontrolleri belli periyotlarla yerine getirir. Sağlıklı günlerine tam anlamıyla kavuşana kadar bevliye uzmanları ile birlikte çalışmasına sürdürür. Detaylı bilgi için https://www.urolojiuzmani.org/iletisim i muhakkak ziyaret ediniz.

İletişim formu

* Yıldızlı alanlar zorunludur.

Aşağıda her alan iletişim formu uzman hekim tarafından bizzat okunup değerlendirileceği için vereceğiniz bilgilerin doğruluğu önemlidir. Bilgileriniz her zaman gizlidir. Size en kısa sürede vermiş olduğunuz bilgiler ışığında sağlık danışmanımız iletişim bilgileriniz ile geri dönüş yapacaktır.