Bevliye Hastalıkları Nelerdir?

Bevliye Hastalıkları Nelerdir?

Bevliye bilim dalı sidik yolları hastalıkları ile ilgilenmekte olan sidik yollarında bulunan organların sistemlerini ve işleyiş düzenlerinin takibinin kontrolünün yapılmakta olduğu tedavi ve cerrahi işlemlerin bevliye doktorları adı verilen ürolog sıfatını taşıyan üroloji alanında uzmanlık yapmış doktorlar tarafından sağlandığı ifade edilmektedir. Soru kapsamı dahilinde sadece erkeklerde görülen prostat hastalıkları ve kadın ve erkekte ortak olarak rastlanmakta olduğundan söz edilen bire genital organların yapı ve işleyiş bozukluklarından bevliye hastalıkları nelerdir dolayı veya herhangi bir hücre oluşumu nedeni ile kanser vakasının gözlenmesi ile karşılaşılan rahatsızlıklar olarak ifade edilmektedir. Sidik yolları insanda üre genital sistemi oluşturmakta olan boşaltım sistemi ile ilgili oluşumları kapsayan bir kelime olarak karşılaşılmaktadır.

Bevliye Hastalıkları ve Bevliye Hastalıkları Nelerdir?

Hastalıklar dikkate alındığında boşaltım sisteminin ilk organlar arasında yer alan böbrek yapısında oluşan taş ve kanser gibi vakalar karşılaşılması mümkün hastalıklar arasında yer almaktadır. Böbrek taşları çok sık rastlanmakta olan bir rahatsızlık olması ile birlikte bir kez böbrek taşı düşüren bir kişinin birden fazla olarak ileri ki dönemlerde taş düşürme ihtimali bulunduğu ifade edilmektedir. Taş oluşumunu gözlenen diğer bir bevliye organı ise üreter kanalları olarak gözlenmektedir. Kadın ve erkek vücut sisteminde karşılaşılması mümkün olan mesane böbrek ve üretral kanser çeşitleri iki cins içinde ortak olarak karşılaşma ihtimali bulunan rahatsızlıklar arasında olarak ifade edilmektedir.

Selim Prostat Büyümesi ve Türkiye’nin En İyi Üroloji Profesörleri

Prostat yapısı ejekülasyon için özelleşmiş düz kaslardan oluşan lifli bir tabaka ile korunmakta olan bir yapı olarak ifade edilmektedir. Erkek hormonal  gözlenen bozukluklar ile ileri yaşlarda gözlenmekte olan prostat büyümesi hormonal dengeyi karşılaşılmaktadır ifade edilen bir reaksiyon olarak belirtilmektedir. Sadece erkeklerde oluşan bevliye hastalıkları nelerdir sorusunun cevabı ise prostat yolları, testis ve penis yapısında oluşan problemler olarak ifade edilmektedir. Sıklıkla gözlenmekte olan erkeklerde prostat büyümesi devinimi  Türkiye’nin en iyi üroloji profesörleri ceviz büyüklüğünde olan prostatın olduğundan daha büyük bir şekli oluşturması hali olarak ifade edilmektedir.

Prostat Kanseri 

Erkek sidik yolları organları arasında yer alan prostat bezinin iç yapısında gözlenen tümör oluşumu olarak ifade edilmektedir. Erkeklerde görülen bevliye hastalıkları nelerdir sorusuna prostat büyümesinde dahil olduğu ifade edilmektedir. İfadeleri dahilinde Türkiye’nin en iyi üroloji profesörleri habis tümör oluşumu olarak adlandırılan bir vaka olarak karşılaşılmaktadır. Hastalığın teşhisi ileri yaşlarda mümkün olan spesifik özellikleri bulunması hastalığın teşhisini zorlaştırmak da olan Türkiye’nin en iyi üroloji profesörleri yavaş gelişmekte olan bir hastalık olarak ifade edilmektedir. Hastalığın tümör şeklinde oluşum göstermesinin nedeni erkeklik hormonları ve dahilinde bulunan androjen hormonu kaynaklanmakta olarak ifade edilmektedir.

Androjen hormonu kapsamında üretilen testesteron üretimi testislerde gözlenmekte olan ve ileri yaşlarda üretim oranı değişen bir hormon olarak ifade edilmektedir. Detaylı bilgi için sitesini ziyaret edebilirsiniz https://www.urolojiuzmani.org/iletisim

İletişim formu

* Yıldızlı alanlar zorunludur.

Aşağıda her alan iletişim formu uzman hekim tarafından bizzat okunup değerlendirileceği için vereceğiniz bilgilerin doğruluğu önemlidir. Bilgileriniz her zaman gizlidir. Size en kısa sürede vermiş olduğunuz bilgiler ışığında sağlık danışmanımız iletişim bilgileriniz ile geri dönüş yapacaktır.