Balıkesir Devlet Hastanesi Üroloji Doktorları

Balıkesir Devlet Hastanesi Üroloji Doktorları

Bu sayfada Balıkesir Devlet Hastanesi Üroloji Doktorları hakkında bilgiler verilmektedir. Erkeklerin boşaltım yaptıkları ya da kadınlar boşaltım yaptıkları sistemde meydana gelebilecek olan hastalıkları inceleyen bilim dalına Üroloji adı verilmektedir. Bu bilim dalında nüfusun yaşlanması gibi etkenler nedeni ile hasta başvuru hızla artmaktadır. Üroloji doktoruna gidilmesine neden olabilen birçok hastalık bulunmaktadır. Üroloji dalında eğitim almış olan ve Ürolog olarak adlandırılan doktorlar bu alanda altı yıl boyunca birçok eğitim almakta, insanların sindirim sistemleri ile ilgili birçok bilgi edinmektedirler. Üroloji diğer alanlar gibi çok geniş bir alan olmakla birlikte bu alanda eğitim alan doktorlar genelde bir kanser türü olan üroloji kanseri hakkında uzmanlık eğitimi almaktadırlar. Üroloji doktorları, böbrek taşı, üreter taşı, prostat büyümesi, böbrek, prostat, mesane, testis, penis, üreteral kanserleri, aşırı aktif olan mesanelerin semptomları, noktüri, cinsel bozukluklar, idrar tutamama gibi hastalıklarla ilgilenmektedirler.

Ürologlardan Randevu Almak

Diğer hastalıklarda olduğu gibi üroloji ile ilgili hastalıklarda da öncelikle Balıkesir devlet hastanesi üroloji doktorları gibi anahtar kelimeleri arama motoruna yazarak üroloji doktorları ile ilgili bilgi alınabilmektedir. Ardından ise Balıkesir devlet hastanesi üroloji doktorları olarak arama yaparak bulduğumuz doktorlardan randevu almak için ya ilgili hastaneden ya da MHRS olarak adlandırılan ve uzun yıllardır hizmet veren randevu sisteminden randevu alınmalıdır. Özel hastaneler randevu vermekte genelde iletişim hatlarını ya da internet sitesi üzerinde ayrı bir randevu alma sistemi kullanmaktadırlar. Burada hasta bilgilerini sisteme girerek ya da hastanenin iletişim numarasından randevu sistemine ulaşarak randevu alabilirler. Balıkesir devlet hastanesi üroloji doktorları gibi doktorlardan randevu almak hastaların uzun süre sıra beklemesinin de önüne geçmektedir. Ürologlar buradaki muayenenizde hastalıklar hakkında gerekli bilgilendirmeleri yapmaktadır.

Prostat Rahatsızlıkları

İdrar yollarının alt kısmında ve mesanenin altında olan üretra denilen bölgenin etrafında olan beze prostat denilmektedir. Sadece erkeklerde olan bu bez sıvı salgılamaktadır. Sağlı olan prostat bezi cevizin büyüklüğüne sahiptir ve hacim olarak on beş ile yirmi beş ml arasındadır. Erkeklerin prostatı yaşlanmalarına bağlı olarak büyüme göstermektedir. İleri yaşlarda oluşan prostat büyümesi ise kişinin idrar yolunda aşırı ağrılar belirmesi ile ortaya çıkmaktadır. Selim Prostat Büyümesi olarak da adlandırılan bu büyümenin ortaya çıkmasında birçok farklı etken etkili olmaktadır. Balıkesir devlet hastanesi üroloji doktorları aranılarak hastalık hakkında bilgi edinilmelidir. Özellikle yaşlı erkeklerde çok sık görülmekte olan prostat büyümesinin nedeni kişinin hormonlarının değişmesine bağlıdır. Ancak her durumda prostat büyümesi kanser haline dönüşmemektedir.

Prostat Kanseri

Bu kanser türü prostatın aşırı bir şekilde büyümesi ile ortaya çıkmaktadır. Ortalama altmış dokuz yaşında bu kansere yakalanabilmektedir. Kanser hücrelerinin daha da büyümesi ise hastanın vücudunda tümörün oluşmasına neden olmaktadır. Kişinin prostat büyümesinin sadece büyüme mi yoksa bir prostat kanseri mi olduğunu öğrenmesi için vakit kaybetmeden bir ürolog ile görüşülmelidir. Özellikle Avrupa’da çok sık rastlanılmaya başlanan bu kanser türüne yakalanan hastaların yaşam süresi de gelişen imkanlara bağlı olarak eskiye oranla sürekli artmaktadır. Detaylı bilgi için https://www.urolojiuzmani.org/iletisim adresini ziyaret edebilirsiniz.

İletişim formu

* Yıldızlı alanlar zorunludur.

Aşağıda her alan iletişim formu uzman hekim tarafından bizzat okunup değerlendirileceği için vereceğiniz bilgilerin doğruluğu önemlidir. Bilgileriniz her zaman gizlidir. Size en kısa sürede vermiş olduğunuz bilgiler ışığında sağlık danışmanımız iletişim bilgileriniz ile geri dönüş yapacaktır.