Ankara Üroloji

Ankara Üroloji

Ürologlar, oldukça geniş yelpazede bir hastalık grubuyla ilgilenir. Söz gelimi Ankara’da ikamet eden hastalar, bazen doğrudan Ankara üroloji uzmanına giderek tedavi olmayı seçerler. Bazı durumlarda ise birinci basamakta görev yapan hekimler uygun gördüğü hastaları üroloji sevk ederler. Ürologlar ufak tefek enfeksiyon sorunlarından çok daha ciddi, hayati hastalıklara kadar birçok başlık toplanabilecek hastalıklarla ilgilenirler. Sağlığı konusunda fazlasıyla hassasiyet gösteren kişiler ise, yaşadıkları şehir olan Ankara’da  Ankara özel üroloji hastanesi  hekimlerine muayene olmak istemektedirler. Ürolojik hastalıklar yaşa bağlı olarak yaygınlık kazanmaktadır. Bazı hastalıklar ise her yaşta görülebilmektedir. Bunun dışında ürologlar, üroloji branşına ait daha dar alanlarda uzmanlık kazanmaktadırlar.

Üroloji Hangi Hastalıklara Bakar?

Üroloji insanların idrar yollarını bütünsel olarak ele almaktadır. Bu doğrultuda Ankara üroloji hekimlerinin tarifine göre; böbrek, mesane, idrar yolları, ve cinsel uzuvlar da ürolojinin alanına dahildir. Böbrek de oluşacak her türlü rahatsızlık ürologların ilgi alanına girmektedir. Yine idrar yaparken, yanma veya idrar kaçırma gibi durumlar da üroloji hekimleri tarafından takibi yapılan konular arasındadır. Gece uykudan uyanarak birkaç defa idrara çıkma durumlarına noktüri denmektedir ve ürologlar tarafından tedavisi gerekmektedir. Bunlardan başka Ankara özel üroloji hastanesi hekimleri şu hastalıklara bakmaktadır: böbrek taşları, prostat bezi büyümesi, böbrek kanseri, mesane kanseri, prostat kanseri, mesane kanseri, testis ve penis kanseri gibi hastalıklardır.

Prostat Nasıl Bir Hastalıktır?

Prostat denilen hastalık prostat bezine ilişkin büyümeyi ifade eder. Prostat bezi, mesanenin altında bulunur ve düz kaslardan oluşur. Prostat bezi, semenin bir kısmını oluşturmakla beraber, boşalma anında semenin atılmasını sağlar. İleri yaşlarda, Ankara özel üroloji hastanesi hekimleri prostat bezinin bir miktar büyümesini normal karşılarlar. Ancak bu büyüme bir habis büyüme ise o zaman daha dikkatli bir inceleme gerekli olmaktadır. Bu durumda konuda uzmanlaşmış olan Ankara üroloji uzmanları cerrahi müdahale seçeneği de dahil her alternatifi değerlendirmektedir. Bu durumda  hastalığın hangi aşamada olduğuna bakılır. Ayrıca evresine bağlı olarak başka organlara sirayet edip etmemesi de son derece önemlidir. Prostat bezi büyümesi, ileri yaşlarda sıkça görülür. Bu belirtilerle yaşamaya katlanan hastalar doktor muayenesinden kaçınarak olası bir kanseri erken evrede teşhis edilmesi imkanından da mahrum kalmaktadırlar.

İktidarsızlık Sorunu

Yine erkekleri ilgilendiren bir sorun da iktidarsızlık olarak bilinen sertleşme sorunudur. Ankara üroloji seçkin hekimleri bu alanda hastalara en doğru teşhisi koymakta ve gerekli tedaviyi ayarlamaktadır. Öncelikle ereksiyon sorunun nedenini tespit etmekle işe başlarlar. Diyabet, anksiyete, gibi nedenlerle oluşabilecek bir sertleşme sorunu için hasta, ilgili bölümlerde tedavi alması için yönlendirilir. Bunun yanı sıra Ankara özel üroloji hastanesi uzmanları sertleşme sorununa çözüm getiren şok dalga tedavisi de dahil olmak üzere en yeni yöntemlere hastayla ortak karar vermektedirler. Konuyla alakalı detaylı bilgi için, https://www.urolojiuzmani.org/iletisim adresini ziyaret edebilirsiniz.

İletişim formu

* Yıldızlı alanlar zorunludur.

Aşağıda her alan iletişim formu uzman hekim tarafından bizzat okunup değerlendirileceği için vereceğiniz bilgilerin doğruluğu önemlidir. Bilgileriniz her zaman gizlidir. Size en kısa sürede vermiş olduğunuz bilgiler ışığında sağlık danışmanımız iletişim bilgileriniz ile geri dönüş yapacaktır.